Activiteitenprogramma     Info & tickets     Partners
 
 
   

Op datum     Op genre

Film

   20.000 LEAGUES UNDER THE SEA
   LE SILENCE DE LA MER
   LIFEBOAT
   MOBY DICK
   THE OLD MAN AND THE SEA

Chambres d'O XS

Literatuur

Muziek

Podium


© FFO

THE OLD MAN AND THE SEA
JOHN STURGES, 1958
FILM


Claude Blondeel (Klara, Radio 1) selecteerde enkele films van vroeger die nog altijd heel actueel zijn. Hij koos films gebaseerd op een klassieker uit de wereldliteratuur waarin de zee een belangrijke rol speelt. In zijn gekende bevlogen verteltrant presenteert Claude Blondeel tijdens Chambre d’O de films en boeken.

De Oude Man en de Zee is het laatste werk dat Ernest Hemingway (1899-1961) tijdens zijn leven gepubliceerd heeft. Spencer Tracy vertolkt de rol van de oude visser die het gevecht aangaat met een reuzegrote marlijn. Na een dagenlang gevecht hebben de haaien de vis opgevreten en blijft alleen het karkas over. Een gevecht tegen de natuurkrachten, de zee, de existentie. 
De film werd geregisseerd door John Sturges, die o.a. ook roemrijke films als The Great Escape, The Eagle has landed en The Magnificent Seven inblikte. Meer info hier.
Laat je alvast meevoeren met deze fragmenten uit de film: trailer, He Had Gone Eighty Four Days.

€ 5 DUUR: 100’
VRIJDAG 20u H5
Reserveer